Věnováno knihám

knihy

Čtení je má oblíbená aktivita, ovšem abyste čtení podlehli, musíte najít ty správné příběhy. Rozhodla jsem se vám pravidelně přinášet tipy na čtení, které za to, alespoň z mého pohledu, stojí nebo se mi dostanou do rukou.

Tři kamarádi – Erich Maria Remarque

„Každá láska touží po věčnosti. A v tom spočívá její utrpení.“

Příběh jedné lásky a přátelství v meziválečném období Německa. Ke knize jsem se dostávala dlouho, neboť Na západní frontě klid nebyl můj šálek kávy. Příběh je psán přirozeným a okouzlujícím způsobem, ovšem melancholii a úzkosti se nevyhnete. Přesto je to příběh, který sice dojme, ale též zahřeje.

Photo 14.11.17 10 04 14

Mášeňka – Vladimir Nabokov

„Mé ženě…“

Opět meziválečné Německo, Berlín. Zima, mráz, šeď. A příběh Ganina, který rozmýšlí, co v příštích dnech udělá. Odjede z Berlína, a jak se zachová ve vztahu k Mášeňce? Příběh byl naprosto jiný, než jsem dle anotace očekávala, přesto mi ale kniha nabídla nejen poznání první exilové tvorby Vladimira Nabokova, ale též i vhled do mužského přemýšlení o bývalé lásce.

IMG_4913

Rekviem za Pluto – Adam Chromý

Tuto knihu doporučuji tehdy, pokud hledáte nenáročné čtení, např. do vany nebo na cesty. Kniha nabízí pár překrásných přirovnání k Plutu a jeho smazání ze seznamu Planet, musím ale vytknout nedostatek psychologické hloubky o pocitech, který každý rozpad vztahu doprovázejí.

IMG_4915

 

Jakou knihu byste doporučili vy?

Reklamy

4 thoughts on “Věnováno knihám

  1. Fotky s Berlína už jsem viděla, říkala jsem si, že tomu tak asi bude! 😀 Tak jsem alespoň koukla na fotky z Krakova (ta fotka koblih je super) a přečetla Tvé tipy na knížky. Ta kniha Tři kamarádi mě zaujala, protože, jak sama píšeš, Na západní frontě klid se mi moc nelíbila… Já už se strašně dlouho chystám na Mistr a Markétka od Bulgakova (až ji někde schrastím) a nově také na Žízeň o životě od Irwinga (o životě van Gogha). 🙂

    LifestyleBirdie

    To se mi líbí

    1. Ahoj Birdie! Tak to jsem moc ráda, ču opravdu hodně, tak doufám, že brzy se podělím o další tipy – jen mám teď nefunkční notebook, tak se mi bloguje hůře. Tři kamarádi jsou opravdu krásní, pokud máš ráda lidské příběhy. Žízeň od Irwinga jsem nikdy nečetla, i když autora mám ráda (tedy ne vše mě baví), tak doufám, že se pak třeba na svém blogu podělíš o dojmy 🙂 Jinak v mém seznamu „Chci si přečíst je asi 190 knih…“ Momentálně čtu příběh – z Berlína :D, ale ráda bych se pustila do Jarních vod od Turgeněva.

      To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s