Berlín.

Cestování, Stories

 

Do Berlína jsem se zamilovala ihned. Není to o tom, jak město vypadá, nenabízí historické a útulné uličky. Je to  dáno atmosférou daného místa. Sem tam trochu špína, sem tam nějaký ten mrakodrap. Sem tam úchyl z Kreuzbergu nebo bankéř z Charlottenburgu.

Je to ta atmosféra města, ve kterém se cítím lépe než v rodné zemi. Zboňuji Berlín především na podzim. Tak trochu šedé ulice, oranžové stromy a trochu opadané listí, možná déšť. Hudba ve sluchátkách (např. Darkest Hour od Lyves ) a outfit v podobě kožené bundy, svetříku a džín. To miluju. A ten moment, kdy procházíte Mitte a míříte na své oblíbené místo – do Kantine Deluxe na Alexandru.

 

 

 

 

Ne vždy byl pro mě Berlín jedničkou. Byly události a myšlenky, které mi ho znepříjemnily. Ale přešlo to. Pořád získává plusové body.  Jako teď. Vše přišlo náhle. Turecká princezna přijela navštívit sestru do Evropy. A spolu se sestrou vyjely obhlédnout umění v Berlíně. A my jsme sbalily kufry a jely za nimi. Nešlo to jinak.

Vysedávání na mrkvovém dortu v Balzacu, setkání v muzeu, nová spřízněná duše, skvělé jídlo a Big talk v Kantine. Svařák. Ujíždění v metru. Výpadky proudu v Café Q, kde jsme měli náš brunch. Mé pobíhání po Alexe, kde jsem stejně nenašla, co jsem potřebovala.

Ale v jednom momentu, kdy jsem po Berlíně poletovala sama, vysvitlo slunce, jsem se zastavila a pohlédla na Fernsehturm. A v tu chvíli jsem si připomněla, že:

 

“ In Berlin ist Alles Möglich“

A je to právě Berlín, kde bych ráda natočila nejedno video. V budoucnu budete moci vše sledovat na mém kanále na YouTube

A.

 

 

Reklamy

6 thoughts on “Berlín.

 1. Nevím, zda-li jsi četla mé dva články o berlíně:
  http://lifestylebirdie.com/muj-neformalni-pruvodce-berlinem-i-moje-pocity/
  http://lifestylebirdie.com/muj-neformalni-pruvodce-berlinem-ii-mista-v-bodech/
  …ale mě nikterakt nenadchl, i když jsem právě na blozích na něj slyšela samou chválu. Možná proto, že jsem již pár měst viděla a nebo také proto (jak píši i v článcích), že jsem jej navštívila s rodiči a to je přesně město, které stojí za navštívení s kamarády! 🙂 Musím říct, že jsi to ale krásně popsala a z řádků je znát, že je to opravdu místo Tvého srdce! 🙂

  LifestyleBirdie

  Liked by 1 osoba

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s