Rotterdam, our love

Cestování, Stories

Rotterdam Cell Photoset

Sleduji předpověď počasí na nadcházející dny, teploty nad 30 stupňů nedávám. Zároveň v aplikaci vyskakuje počasí v Rotterdamu, krásných 21 stupňů. Nádhera. O Rotterdamu se mi dnes i zdálo, a i když mám z něho pouze mobilní příspěvky, je načase se alespoň o některé podělit…

I am just checking the Accuweather. Upcoming hot days are NOT a good news for me. Czech Republic is not a right place for 30+ degrees celsius. At the same time my app shows me the weather in Rotterdam. Pleasant 21 degress celsius. I had also dream about Rotterdam last night. I am considering it is the right time to share some (cell) photographs and memories from the city which is connected to one of my best time in my life…

LRM_EXPORT_20170327_093840

 

WP_20160825_14_31_00_Pro_e

 

Černobílé vzpomínky // Black and White Memories 

WP_20160712_16_25_05_Pro (2)

Rdam BEST

Rdam23

 

Když vidím všechny ty fotografie, nedokážu uvěřit, že město bylo součástí mého života. A pořád se mi stýská. Kultura města, poznávání společné české a holandské – rotterdamské historie. Nejraději vzpomínám na chvíle, kdy jsme seděly u okna s výhledem na ulici a sledovaly, co se venku děje, u toho si povídaly o životě a jen tak se projížděly na kole. Prostě jen, I miss you, Rotterdam.

When I see the pictures I still can not believe that this city was a part of my life. And I still miss it. The culture of the city, new people, getting know how Czech and Dutch history in Rotterdam are connected. I loved the architecture, the spirit of the city. Those times when we were sitting by the window, looking at the street and talking about life or cycling around. I just miss you, Rotterdam. 

 

Malé oblíbené střípky // Little Favourite Pieces

WP_20160715_17_24_10_Pro_e

 

LRM_EXPORT_20160925_092619

Rdam1

 

WP_20160820_11_45_43_Pro_e

K téhle nedělní fotce se váže vzpomínka, kdy jsem čekala na waterbus, seděla jsem u Erasmusbrugu, pila horký čaj, foukal neskutečný vítr a telefonovala jsem s mamkou a popisovala jí, co se okolo mě zrovna děje. // This picture: I waited for the waterbus, I sat by the Erasmusbrug, windy day and mom on the phone. I described to her what was going around me.

Víc a víc cítím, že se potřebuji do Rotterdamu opět vrátit (fotografovat atmosféru města, architekturu…), pozdravit bývalou šéfovou, a nejlépe, aby se mi to podařilo spolu s Natalie a Hilal, které byly, a stále jsou, mé Rotterdamské princezny.

I need to come back to Rotterdam very soon, see the former boss and I would be happy to be there with my Rotterdam Princesses – Natalie and Hilal again.


 

Jaké město je vaše srdcovka? // What city is your favourite, your love?

P.S. Článek o tom, co v Rotterdamu vidět, bude v nejbližší době publikován na Lonely Planet Česká republika.

Navíc na Levnocestování.cz si můžete přečíst můj článek o městech v Holandsku, která si prostě zamilujete!

Reklamy

4 thoughts on “Rotterdam, our love

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s