Vztahy a láska

Stories

Vztahy a láska. Zažíváme je snad od školky (jak se asi má, Otík?) a nejvíce o nich přemýšlíme v krizi nebo v silné emoční chvíli, smutné i veselé. Znáte ty pocity, kdy víte, že někoho milujete, ale věci nejsou v pořádku. Otázka tedy je, co je a není vztahová norma. Okolí má tendence mluvit do cizích vztahů, někdy i bez ohledu na city těch, kterých se opravdu týkají (a nemluvím teď o násilí ve vztahu nebo nevěře. I když i ta nevěra je relativní.) A vlastně, vztahy jsou relativní. Jaké si to uděláme…?

Ve vztahu jsou ale dva. A ti dva nejsou stejní lidé. Každý se projevuje jinak, každý komunikuje jinak, každý jinak miluje. Každý vztah si musí vybudovat svá vlastní pravidla a musíte vědět, zda vám druhý stojí za to, abyste s ním nejen sdíleli radosti, ale chtěli překonávat zádrhely a posouvat se spolu dál. Rozuměli si. Ale, také bychom vždy měli brát ohled na to, zda i my za to stojíme tomu druhému. Pokud ano, pak si vztahu považujme!

Jsou chvíle, kdy pociťujete neskutečnou lásku k tomu druhému (nehledě na to, zda je s vámi fyzicky nebo vlastně máte vztah) a chvíle, kdy cítíte opak. Zde pozor, aby nepromlouvalo pouze vaše ego, uražené, zraněné myšlenkami. Věřím, že důležité je řídit se srdcem, rozumem také, ale hlavně ve chvílích, kdy by se něco zbytečně lámalo přes koleno, láska není vzájemná a jednoduše protějšek není dobrý člověk. A my chceme kolem sebe přeci jen ty, se kterými se cítíme dobře!

Zažili jste rozchod a stejně po nějaké době věděli, že ten druhý vám chybí, a to až pekelně (i když jste třeba naštvaní), nebo jste se zamilovali a ocitnete se v situaci, kdy doufáte, že druhá osoba to cítí stejně. Mám se ozvat? Ale to EGO. Ten strach. Co by řeklo okolí…stud.

Vztahy umějí být tak jednoduché, až jsou někdy složité. Ve školách by měl být povinný předmět zaměřen na „vztahovou výchovu.“ Protože pak jsme dospělí a občas nevíme, co si počít. Bojíme se rozchodu, bojíme se jít do vztahu, bojíme se milovat, bojíme se být sami. Asi bychom se prostě měli přestat bát…

 

Všem spokojeným párům jen to NEJ i nadále! A těm, kteří bloudí, nevědí, řeší – klidnou mysl a to nejlepší rozlousknutí. Zamysleme se, proč to za to stojí – a kdy to za to nestojí. A těm, kteří partnerskou lásku hledají nebo ji zrovna ztratili – přijde další. Cestujte, čtěte, přejte si. A zároveň to neřešte. 

A příště si dáme pár konkrétních příběhů? 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s